Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

II Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku

Data publikacji: 2013-08-01, Data modyfikacji: 2013-08-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski zaprasza na II Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku. Będzie pysznie!

-Już w najbliższą niedzielę Kamieńczyk stanie się królestwem tradycyjnych smaków, za sprawą drugiej edycji Festiwalu Miodu i Chleba. To taki smaczny festiwal...
- To bardzo smaczny festiwal, miodem płynący, chlebem pachnący, a wszystko to w przepięknych mazowieckich krajobrazach Kamieńczyka. Podczas festiwalu skosztować będzie można najlepszych miodów z pasiek wyszkowskiej ziemi, znakomitego i różnorodnego pieczywa, ciast, smakołyków wytwarzanych według tradycyjnych receptur i z naturalnych produktów.

- Czym oprócz pyszności zachęca Pan do udziału w festiwalu?
- Kamieńczyk to piękne, atrakcyjne miejsce turystyczne, świetne, by spędzić w nim letnią niedzielę. Można skorzystać z dobrodziejstw wody i słońca, licznych atrakcji turystycznych, jak przeprawa promowa, kajaki, rowery, szlaki turystyczne – podziwiając uroki przyrody. To idealne miejsce na turystykę weekendową, aktywny wypoczynek. Festiwal dodatkowo jest okazją do tego, by dotknąć naszej rodzimej tradycji i kultury, zobaczyć obyczaje naszych dziadków. Na własne oczy przekonać się, jak od ziarenka do bochenka powstaje chleb, własnoręcznie i według tradycyjnych receptur go upiec, obserwować wirowanie miodu, zobaczyć dawne i współczesne ule. To spotkanie z folklorem naszego regionu, wielopokoleniowe. To również możliwość zwiedzenia Muzeum Historyczno – Etnograficznego pana Henryka Słowikowskiego. Zachęcam degustacjami swojskich smakołyków, artystycznymi atrakcjami – w tym koncertem folkowej grupy „Redlin”, która będzie gwiazdą wieczoru. Będą tez pokazy strażackie, gry i konkursy z nagrodami, będzie też – podobnie jak w ubiegłym roku – wybierany produkt festiwalowy. Zapewniam, warto wybrać się w najbliższą niedzielę do Kamieńczyka.

- Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku staje się markowym produktem turystycznym gminy Wyszków...
- Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku to impreza, w której pokładamy duże nadzieje. To z jednej strony znakomita promocja walorów turystycznych gminy Wyszków, uroków Kamieńczyka, piękna naszej przyrody i krajobrazu. Udowadniamy, że gmina Wyszków to znakomite miejsce turystyki weekendowej. Ale festiwal jest również sposobem na pielęgnowanie, ocalanie naszej lokalnej kultury i tradycji, nie chcemy dopuścić do tego, by obyczaje naszych rodziców, dziadków, pradziadków poszły w zapomnienie. Dlatego tak starannie dbamy o pamięć o tradycyjnych recepturach, narzędziach, sposobach pracy. To także nasz pomysł promowania turystyki kulinarnej, naszych znakomitych produktów. Oczywiście, festiwal jest też okazją do rodzinnej zabawy dla naszych mieszkańców, ich integracji, aktywnego i przyjemnego spędzania czasu. Serdecznie zapraszam wszystkich wyszkowian, naszych letników, turystów w niedzielę, 4 sierpnia do Kamieńczyka, na II Festiwal Miodu i Chleba. Będzie wesoło, swojsko i pysznie.
**
UM Wyszków, Źródło artykułu: www.wyszkow.pl, Autor zdjęć: UM Wyszków
 
Komentarze
janek   2013-08-01 22:14:09
ja się koniecznie wybieram, z całą rodzinką!!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wyszkowski

Powiat wyszkowski - powiat z siedzibą w Wyszkowie w województwie mazowieckim (północno-wschodni rejon). Powiat reaktywowano wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 876 km², liczy 73 tys. mieszkańców, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 84 os./km². Powiat obejmuje gminy: Wyszków, Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie.

Czekają tu na nas malownicze widoki. Krajobraz Niziny Mazowieckiej urozmaicają doliny rzeki Bug, Narew i Liwiec oraz lasy Puszczy Białej. Miłośnicy wypoczynku nad wodą, mogą chłonąć piękno przybrzeżnej przyrody, płynąc w kajaku albo w łódce. Na tych spragnionych mocniejszych wrażeń czeka trekking wąwozowy i wschodnie sztuki walki. Do odpoczynku na łonie przyrody zapraszają gospodarstwa agroturystyczne. Wiejskie krajobrazy, urokliwe lasy i smak tradycyjnej kuchni staropolskiej to zachęta dla niejednego turysty.        

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola