W związku z przekroczeniem stanu alarmu przeciwpowodziowego o ponad 80 cm należy przygotować się na możliwość wystąpienia wody z koryta rzeki i wdarcia się jej na teren posesji i do budynków. Komunikat Burmistrza Wyszkowa do mieszkańców Rybienka Leśnego.
W związku z przekroczeniem stanu alarmu przeciwpowodziowego o ponad 80 cm należy przygotować się na możliwość wystąpienia wody z koryta rzeki i wdarcia się jej na teren posesji i do budynków. Mając na uwadze aktualną sytuację zwracam się do Państwa o podjęcie niezbędnych działań mających na celu przygotowanie się na ewentualność ewakuacji.
W przypadku zarządzenia ewakuacji ludności z terenów zalanych proszę o zastosowanie się do poleceń służb ratunkowych i porządkowych.
Burmistrz Wyszkowa
![]() |
Powiat wyszkowski - powiat z siedzibą w Wyszkowie w województwie mazowieckim (północno-wschodni rejon). Powiat reaktywowano wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 876 km², liczy 73 tys. mieszkańców, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 84 os./km². Powiat obejmuje gminy: Wyszków, Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie. Czekają tu na nas malownicze widoki. Krajobraz Niziny Mazowieckiej urozmaicają doliny rzeki Bug, Narew i Liwiec oraz lasy Puszczy Białej. Miłośnicy wypoczynku nad wodą, mogą chłonąć piękno przybrzeżnej przyrody, płynąc w kajaku albo w łódce. Na tych spragnionych mocniejszych wrażeń czeka trekking wąwozowy i wschodnie sztuki walki. Do odpoczynku na łonie przyrody zapraszają gospodarstwa agroturystyczne. Wiejskie krajobrazy, urokliwe lasy i smak tradycyjnej kuchni staropolskiej to zachęta dla niejednego turysty. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola