Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

WOK Hutnik jesienią

Data publikacji: 2014-09-15, Data modyfikacji: 2014-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”

• „Czy jest na sali lekarz” – komedia szpitalna, UWAGA! ZMIANA TERMINU. SPEKTAKL ODBĘDZIE SIĘ 7 LISTOPADA (PIĄTEK) O GODZ. 19.30. Bilety zachowują ważność lub kasa zwraca pieniądze. Sala widowiskowa WOK „Hutnik”, bilety – 50 zł, rezerwacja – tel. 29/7424448.
Reżyseria: Zbigniew Lesień, obsada (wymiennie): Dariusz Gnatowski, Tadeusz Ross, Jacek Fedorowicz, Tomasz Stockinger, Arkadiusz Janiczek, Andrzej Beya-Zaborski, Zbigniew Lesień, Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski, Bartosz Żukowski, Artur Dziurman, Viola Arlak, Alicja Kwiatkowska, Maria Bujas,
• Warsztaty aktorskie dla dzieci w wieku 9-14 lat w ramach 2. Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie, 27-28 września w godz. 10-12, WOK "Hutnik", ul. Prosta 7, wstęp wolny. Celem warsztatów jest nie tylko zabawa aktorstwem, ale przede wszystkim praca nad wyobraźnią. Program zajęć nastawiony jest szczególnie na samodzielną, nieskrępowaną twórczość uczestników, ich wyobraźnię, doświadczenie i wrażliwość. Warsztaty poprowadzi aktor i reżyser Jacek Kwiecień.". Zgłoszenia do 25 września na adres: [email protected]
• 2.Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie pod hasłem „Stany Zjednoczonej Świadomości” , 27 – 28 września 2014, wstęp wolny. Zapraszają: Fundacja Proscenium i WOK „Hutnik”
• Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” ogłasza nabór do stałych form działalności:
- Ognisko Muzyczne: pianino, keyboard, akordeon, gitara
- Rewia Dziecięca „Sylaba” zaprasza dziewczynki w wieku 4 – 10 lat,
- Studio Piosenki Ireny Zdunek – przesłuchania – 6 września 2014, godz. 12.00
- Warsztaty witrażu metodą Tiffany’ego
- Koło Plastyka Amatora „Graffito”

GALERIA WOK „Hutnik”

• Komitet Organizacyjny Obchodów 100.Lecia LO i WOK "Hutnik" zapraszają na wernisaż Iwony Ostrowskiej (Dyl), 19 września o godz. 19.00. Po wernisażu projekcja kolejnego premierowego odcinka serialu "Nasze liceum" p.t. "Droga na wschód"

KAMERALNA SALA KINOWA

• „Dzwoneczek i tajemnica piratów”, 16 – 18 września, godz. 17.00 (wersja 2D, dubbing), USA 2014, reżyseria: Peggy Holmes, scenariusz: Jeffrey M. Howard, Kate Kondell, film w polskiej wersji językowej, czas trwania: 78 minut.
Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.
• „Strażnicy Galaktyki”, 16 – 18 września , godz. 19.00 (wersja 3D, dubbing), USA 2014, reżyseria: James Gunn, scenariusz: James Gunn, Nicole Perlman. Akcja, Sci-Fi, czas trwania: 122 minuty.
Zuchwały awanturnik Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt stanowiący obiekt pożądania złego i potężnego Ronana, którego ambicje zagrażają całemu wszechświatowi. Chcąc uniknąć gniewu Ronana, Quill zmuszony jest zawrzeć niewygodny sojusz z czterema niemającymi nic do stracenia outsiderami: Rocketem – uzbrojonym szopem, Grootem – drzewokształtnym humanoidem, śmiertelnie niebezpieczną i tajemniczą Gamorą i żądnym zemsty Draxem Niszczycielem. Kiedy główny bohater odkrywa prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, musi zmobilizować swoich niesubordynowanych towarzyszy do ostatniej bitwy, od której zależą losy galaktyki.
• „Barbie i tajemnicze drzwi”, 20 – 25 września 2014, godz. 17.00 (wersja 2D, dubbing), USA 2014, reżyseria: Karen Lloyd, scenariusz: Brian Holefeld
Barbie™ wciela się w postać Alexy, nieśmiałej księżniczki, która odkrywa w swoim królestwie tajemnicze przejście i wkracza do dziwnej krainy pełnej magicznych istot i niespodzianek. To właśnie tam, Alexa poznaje syrenkę Romy i dobrą wróżkę Nori, od których dowiaduje się, że zepsuty władca usiłuje ogołocić ich świat z magii. Ku swojemu zdziwieniu, Alexa odkrywa w sobie magiczną moc, a jej nowe przyjaciółki są pewne, że tylko dzięki jej pomocy w ich krainie może ponownie zapanować magia. Odkryjcie, co się wydarzy, kiedy Alexa znajdzie odwagę, aby stanąć w obronie tego, co właściwe i dowie się, że siła przyjaźni jest dużo cenniejsza niż magia
• „Podróż na sto stóp”, 20 – 25 września 2014, godz. 19.00, Indie, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2014, reżyseria: Lasse Hallström, scenariusz: Steven Knight, czas trwania 122 minuty.
Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?
• „Miasto 44”, 26 września – 9 października 2014, godz. 17.00 i 19.30, Polska 2014, reżyseria i scenariusz: Jan Komasa,
Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.
• „Służby specjalne”, 17 – 23 października, godz. 17.00 i 19.00, 24 – 30 października, godz. 19.00, Polska 2014, reżyseria i scenariusz: Patryk Vega. Obsada: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Kamilla Baar, Eryk Lubos, czas trwania: 115 minut.
„Służby specjalne” to zrealizowane z rozmachem sensacyjne kino – zdjęcia kręcono w Iraku, na Łotwie i we Włoszech. W obsadzie znaleźli się czołowi polscy aktorzy: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Agata Kulesza, Andrzej Grabowski, Jan Frycz i Eryk Lubos. Patryk Vega wraca do gatunku, w którym nie ma sobie równych i serwuje widzom porażający obraz polskich służb specjalnych działających na styku świata polityki, mediów i biznesu. Akcja filmu rozpoczyna się gdy dochodzi do likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Politycy orientują się, że pozbawiono Polskę „oczu i uszu”. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują i sami staną się celem..
UM Wyszków, Źródło artykułu: www.wyszkow.pl, Autor zdjęć: UM Wyszków
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wyszkowski

Powiat wyszkowski - powiat z siedzibą w Wyszkowie w województwie mazowieckim (północno-wschodni rejon). Powiat reaktywowano wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 876 km², liczy 73 tys. mieszkańców, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 84 os./km². Powiat obejmuje gminy: Wyszków, Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie.

Czekają tu na nas malownicze widoki. Krajobraz Niziny Mazowieckiej urozmaicają doliny rzeki Bug, Narew i Liwiec oraz lasy Puszczy Białej. Miłośnicy wypoczynku nad wodą, mogą chłonąć piękno przybrzeżnej przyrody, płynąc w kajaku albo w łódce. Na tych spragnionych mocniejszych wrażeń czeka trekking wąwozowy i wschodnie sztuki walki. Do odpoczynku na łonie przyrody zapraszają gospodarstwa agroturystyczne. Wiejskie krajobrazy, urokliwe lasy i smak tradycyjnej kuchni staropolskiej to zachęta dla niejednego turysty.        

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola