Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Z wizytą w TVP

Data publikacji: 2014-07-15, Data modyfikacji: 2014-07-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach realizowanego przez Gminę Wyszków w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej projektu "Razem bezpieczniej" 2 lipca zorganizowana została wycieczka edukacyjno-integracyjna do Warszawy. Wzięli w niej udział mieszkańcy osiedla bloków komunalnych przy ulicy Serockiej 1, 1A, 1B wraz z terenowymi pracownikami socjalnymi z rejonu działania ul. Serockiej oraz dyrektorem OPS, Agnieszką Mróz. Grupa mieszkańców była bardzo zróżnicowana i składała się z osób, które najbardziej angażowały się w prace na rzecz poprawy estetyki i wizerunku swojego osiedla. W programie wycieczki zaplanowano zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej, Stadionu Narodowego oraz na zakończenie poczęstunek w McDonald's.

Pierwszym punktem wyjazdu była TVP. Uczestnicy wycieczki, pod kierunkiem niezwykle zorientowanego i bardzo sympatycznego przewodnika, poznali zakamarki olbrzymiego gmachu Telewizji Polskiej przy ul. J.P. Woronicza, usłyszeli o tajnikach pracy reżyserów, scenarzystów, operatorów, dźwiękowców, aktorów i ekip realizacyjnych. Podczas zwiedzania budynku TVP zobaczyli m.in. Studio nr 5 - największe w telewizji, gdzie powstawał program Elżbiety Skrętkowskiej "Szansa na sukces", odbywały się finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, program Grażyny Torbickiej "Kocham kino", czy "Jaka to melodia" Roberta Janowskiego.

Następnie uczestnicy wycieczki wstąpili do kameralnego studia redakcji sportowej, w którym swoje "królestwo" mają, m.in. Dariusz Szpakowski i Maciej Kurzajewski. Dalej zwiedzi pomieszczenie montażowe programów telewizyjnych, gdzie realizuje się dźwięk, obraz i światło. Wszystkich bardzo zaciekawiło nowoczesne wyposażenie a zwłaszcza ogromne konsole, za którymi można było zasiąść.

Kolejne, obejrzane przez wycieczkowiczów studio, to miejsce realizacji porannego programu "Pytanie na śniadanie". Domowa scenografia, wygodne kanapy, kwiaty, kuchnia a nawet zapach przygotowywanych tam potraw - to wszystko robiło wrażenie, choć samo studio jest o wiele mniejsze, niż to widać na ekranach naszych telewizorów. Zwiedzili również Muzeum Telewizji, w którym obejrzeli ciekawe eksponaty związane z historią Telewizji Polskiej. W muzeum zgromadzone są przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów oraz dużo zdjęć z emitowanych dawniej programów i filmów. Lampy "Konoskop" z lat 30. do przekształcania obrazu optycznego na elektroniczny, magnetofon nakręcany na korbkę, który posłużył do nagrania rozmowy z Marleną Dietrich w 1966 r. i pierwsza kamera czarno-biała "Marconi", zakupiona do studia A w latach 1956/57 – to tylko niektóre z eksponatów Muzeum TVP.

Ogromne wrażenie wywarła na uczestnikach wycieczki architektura nowego gmachu telewizji - budynku ze stali, szkła i luster swym kształtem nawiązujące do kliszy filmowej oraz mieszczące się tam maleńkie muzeum poświęcone historii TVP ze sprzętem technicznym używanym pięćdziesiąt lat temu. Widzieli budynek studia, gdzie kręcone są odcinki filmu "Rodzinka.pl." i serialu "Plebania". Jednym słowem, otarli się o wielki świat mediów, rozrywki i techniki.

Z gmachu telewizji wycieczkowicze udali się się na Stadion Narodowy gdzie pod opieką młodej pani przewodniczki przeszli „Trasę piłkarza” oraz usłyszeli ciekawostki związane ze stadionem. Ten ogromny, kilkupoziomowy obiekt zrobił na nich bardzo duże wrażenie. Mieli możliwość wejścia na trybuny, na płytę stadionu, poznania trasy, jaką pokonują zawodnicy od przyjazdu na stadion do rozegrania meczu. Poznali zakamarki piłkarskich szatni, łazienek, wczuliśmy się w rolę piłkarza w pomeczowej sali konferencyjnej, obejrzeli całe dostępne dla zwiedzających zaplecze niezbędne do organizowanych na stadionie imprez i wydarzeń


Podopieczni OPS-u na wycieczce w TVP



Zwiedzanie Stadionu Narodowego



Zwiedzanie Stadionu Narodowego
UM Wyszków, Źródło artykułu: www.wyszkow.pl, Autor zdjęć: UM Wyszków
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wyszkowski

Powiat wyszkowski - powiat z siedzibą w Wyszkowie w województwie mazowieckim (północno-wschodni rejon). Powiat reaktywowano wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 876 km², liczy 73 tys. mieszkańców, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 84 os./km². Powiat obejmuje gminy: Wyszków, Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie.

Czekają tu na nas malownicze widoki. Krajobraz Niziny Mazowieckiej urozmaicają doliny rzeki Bug, Narew i Liwiec oraz lasy Puszczy Białej. Miłośnicy wypoczynku nad wodą, mogą chłonąć piękno przybrzeżnej przyrody, płynąc w kajaku albo w łódce. Na tych spragnionych mocniejszych wrażeń czeka trekking wąwozowy i wschodnie sztuki walki. Do odpoczynku na łonie przyrody zapraszają gospodarstwa agroturystyczne. Wiejskie krajobrazy, urokliwe lasy i smak tradycyjnej kuchni staropolskiej to zachęta dla niejednego turysty.        

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola